Gani Müjde’den İki Dizi Birden
Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, ünlü yapımcı ve senarist Gani Müjde’nin iki komedi dizisi hazırlığında olduğunu yazdı.

 

 
“…Antalya’da karşılaştığım Gani Müjde’ye televizyon için yeni projesi olup olmadığını sordum.
Ünlü senarist “Var” dedi ve  ekledi:
“Biri atv, diğeri Fox olmak üzere iki dizi hazırlığındayız. İkisi de komedi. Atv’ye çekeceğimiz dizi yazın başlayacak, ama yaz dizisi olmayacak, kışın da devam edecek. Biz planlamamızı böyle yapıyoruz, ama sonuçta ömrüne karar verecek olan seyirci.
‘Babam Sınıfta Kaldı’ olacak dizinin adı. Öğrenciyken üniversiteden atılmış bir babayla üniversite öğrencisi kızı arasında geçecek bir komedi. ‘Baba’yı Cem Davran, ‘kızı’nı Ezgi Asaroğlu oynayacak. Hikaye şöyle:
Baba, YÖK öğrencilere af çıkarınca, yıllar önce atıldığı üniversiteye döner. Baba-kız artık aynı üniversitedir. Bu nedenle baba-kız arasında acayip komik olaylar yaşanmaya başlar.”
Gani Müjde ve ekibinin Fox için yazmaya başladığı diziyse absürt bir dönem komedisi.
Yeni yayın döneminde ekrana gelecek ‘The Harem’, ‘Muhteşem Yüzyıl’ı ti’ye alacak bir dizi olacak.
Nasıl mı?
İşte Gani Müjde’nin diziye dair söyledikleri: “Bir Mezopotamya öyküsü aslında ‘The Harem’. Basurlular döneminde geçiyor hikaye.
Kahpe Bizans tadında absürt bir komedi dizisi olacak. Dizideki ‘Valide Sultan’ın yüzünü göremeyecek izleyiciler. Yüzü mozaiklenecek. Çünkü ‘Padişah’ öyle emretti. ‘Padişah’, çirkin diye haremdeki herkesten bu yöntemle gizliyor yüzünü. Çok gırgır bir dizi olacak.”

Etiketler
gani müjde
25.04.2012 Çarşamba - 10:10